Usługi metalograficzne – dla nauki, przemysłu, rozwoju

Szkolenia metalograficzne

Szkolenia z zakresu metalografii pozwalają na pogłębienie wiedzy na temat poszczególnych zagadnień metalograficznych. PIK Instrument wraz z innymi liczącymi się na rynku firmami często organizuje różnego rodzaju kursy i szkolenia w różnych miastach Polski, starając się w jak największym stopniu poszerzać wiedzę i umiejętności przybyłych gości.

 

Czego dotyczą szkolenia metalograficzne?Szkolenia metalograficzne

Szkolenia metalograficzne poruszają różnorodne zagadnienia, np.: przygotowanie próbek do badań metalograficznych, analizy składu chemicznego, metodyka badania oraz interpretacja wyników,  zasady działania mikroskopów , interpretacja zdjęć wykonanych przy użyciu mikroskopu oraz wiele innych, ciekawych i inspirujących tematów zarówno dla osób praktykujących, jak i dla miłośników innowacyjnych technologii w metalografii.

 

Cel warsztatów i szkoleń metalograficznych

Szkolenia metalograficzne przeznaczone są głównie dla osób, które pracują w przemyśle i mają do czynienia z technikami pomiarowymi. Na warsztatach można pogłębić swoją wiedzę, zdobyć doświadczenie, zetknąć się najnowszymi rozwiązaniami i technikami półwymiarowymi oraz bardzo dokładnymi urządzeniami badawczymi, które usprawniają pracę laboratoryjną i sprawiają, że staje się ona bardziej efektywna i bezpieczna.

Podczas organizowanych warsztatów każdy może wypróbować prezentowane urządzenia, zapoznać się z ich działaniem oraz wypróbować je na swoich próbkach. W ten sposób nasze szkolenia nie tylko pogłębiają wiedzę teoretyczną, ale dają możliwość wypróbowania innowacyjnych rozwiązań w praktyce.

 

Prezentowane urządzenia

Na warsztatach i szkoleniach można zapoznać się z działaniem wielu urządzeń badawczych.

Chętni mogą wypróbować szereg urządzeń tj. przecinarkę metalograficzną, prasę do inkludowania, szlifierko- polerkę , mikroskop skaningowy, mikroskop cyfrowy i optyczny , profilometry optyczne, wideoskopy i wiele innych wspomagających pracę nad badaniami metalograficznymi.

 

Warsztaty cieszą się dużą popularnością

Organizowane szkolenia i warsztaty cieszą się bardzo dużą popularnością. Przykładem może być zorganizowanie szkolenia „Badania materiałów dla przemysłu” – aż 197 osób wzięło udział w wykładach, które łącznie trwały 52 godziny! Na każdym z wykładów uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych i inspirujących rzeczy na temat badania materiałów czy działania urządzeń wykorzystywanych w metalografii.

 

Szkolenia możliwe dzięki współpracy

Szkolenia, warsztaty i wykłady możliwe są dzięki połączeniu sił wielu ekspertów z dziedziny metalografii. Zarówno firm dostarczających sprzęt najwyższej klasy i szereg usług  badawczo – rozwojowych dla nauki oraz przemysłu, a także centrów edukacji oraz uczelni.

Nasza firma zajmująca się zarówno dystrybucją jak i serwisem innowacyjnych urządzeń laboratoryjnych stara się wspierać wszystkie przedsięwzięcia z zakresu metalografii, w tym szkolenia i warsztaty. Od lat specjalizujemy się w dziedzinie mikroskopii elektronowej oraz preparatyki próbek mikroskopowych, a nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów posiadających wiedzę oraz doświadczenie zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Oferujemy również serwis i kompleksową obsługę handlową.