Systemy montażu papierów i tarcz szlifierko-polerskich

  • Opis

Opis

Oprócz najbardziej tradycyjnej metody dociskania do talerza szlifierko-polerki papierów ściernych za pomocą obręczy oraz naklejania sukien polerskich bezpośrednio na talerz szlifierko-polerki polecamy 3 nowoczesne systemy mocowania:

SYSTEM FAS

System FAS ułatwia przyklejenie i odklejenie wszystkich samoprzylepnych materiałów (papiery ścierne, tarcze szlifierskie i polerujące). Pozwala uniknąć żmudnego czyszczenia płyt.

Zaletami Systemu FAS jest:

  • Szybka zmiana samoprzylepnych materiałów do szlifowania i polerowania oraz dysków diamentowych.
  • Dzięki powłoce nieprzywierającej umożliwia szybką wymianę wszystkich samoprzylepnych materiałów szlifierskich i polerujących bez pozostałości kleju w niemal nieograniczonych cyklach.
  • Przyjazny dla środowiska i ekonomiczny, ponieważ nie jest potrzebny żaden środek czyszczący

Dostępny w dwóch wersjach FAS i FAS-M

FAS

  • Pokryty specjalną powłoką dysk metaliczny trwale naklejany na talerz aluminiowy szlifierko-polerki, umożliwiający naklejenie papieru ściernego lub sukna. Specjalna powłoka zapewnia bezproblemowe naklejanie i odklejanie papierów ściernych i sukien samoprzylepnych
FAS-M

  • Powłoka do systemów samoprzylepnych z jednej strony dysku zapewnia łatwe naklejanie  i odklejanie papierów ściernych lub sukien polerskich, natomiast magnetyczna powłoka z drugiej strony zapewnia łatwe ściąganie i wymianę całego dysku.

SYSTEM FMS

System FMS to trwale naklejana na talerz aluminiowy szlifierko-polerki specjalna folia magnetyczna, która umożliwia mocowanie dysków szlifierskich, sukien polerskich na podkładzie metalicznym FAS-M. Dostosowuje się do wszystkich istniejących maszyn

System FMS dostępny jest w 2 wersjach :

  • FMS DISCS : samoprzylepny magnetyczny dodatek do zwykłego talerza aluminiowego.
  • PŁYTY FMS:  Gotowy talerz aluminiowy z powłoką magnetyczną.

SYSTEM FIX LAM

FIX LAM jest specjalną folią samoprzylepną do mocowania nieprzylepnych papierów SiC do dysków nośnych lub dysków FAS i FAS-M. FIX LAM jest dobrą alternatywą dla samoprzylepnego papieru SiC.