Słownik

Szlifierko-polerka do próbek metalograficznych

Data 8 stycznia 2018

Szlifierko-polerka do próbek metalograficznych
Szlifierko-polerki do próbek metalograficznych to urządzenia niezbędne do uzyskania odpowiednio przygotowanych preparatów, które będzie można badać pod mikroskopem metalograficznym. Szlifowanie i polerowanie mechaniczne przeprowadza się na szlifierko-polerce metalograficznej o tarczy poziomej lub pionowej. Tarcza pokryta jest filcem lub suknem i jest zwilżana zawiesiną wodną bardzo drobnego materiału ściernego. Polerowanie kończy się po osiągnięciu gładkiej lustrzanej powierzchni.

Szlifierko-polerka podczas przygotowania próbek metalograficznych
Szlifowanie ma za zadanie wstępne wyrównać powierzchnię próbki. Na tym etapie zbiera się duża ilość materiału. Najczęściej w procesie szlifowania stosuje się dyski ścierne z SiC, CBN lub diamentowe. Przy używaniu niektórych materiałów zaleca się stosowanie szlifowania na mokro. Szlifowanie za pomocą szlifierko-polerki do próbek metalograficznych jest kilkuetapowe, zaczynając od materiałów o największej gradacji do najmniejszej.

Szlifierko-polerka do próbek metalograficznych w metalografia-pik.pl
W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć manualne szlifierko-polerki do próbek metalograficznych z serii NANO. Zapewniamy także wszystkie niezbędne do nich akcesoria, które umożliwią osiągnięcie pożądanych rezultatów szlifowania i polerowania.