Słownik

Polerka automatyczna

Data 8 stycznia 2018

Polerka automatyczna
Proces polerowania prowadzi się ręcznie(polerka manualna) lub automatycznie (polerka automatyczna). Polerki automatyczne cechują się wysoką wydajnością przy obróbce próbek. Przy polerowaniu mechanicznym używa się jedno- lub dwutalerzowej szlifierko-polerki. Dzięki urządzeniu jakim jest polerka automatyczna możemy uniknąć degradacji struktury materiału, a proces trawienia zachodzi wyłącznie w odpowiednio przygotowanych obszarach preparatu metalograficznego.

Polerowanie próbek metalograficznych
Polerowanie próbek metalograficznych ma za zadanie usunięcie drobnych rys oraz przygotowanie próbki przed trawieniem i ujawnieniem struktury, co znacząco ułatwi obserwację pod mikroskopem. Próbkę metalu przygotowaną do obserwacji mikroskopowych nazywamy szlifem lub zgładem metalograficznym.

Polerki automatyczne w metalografia-pik.pl
W naszej ofercie posiadamy polerki automatyczne z rodziny FEMTO. Są to najwyższej klasy urządzenia, które zapewnią szybkość i dokładność w przygotowaniu próbek. Polerki automatyczne FEMTO współpracują z szlifierko-polerkami z serii NANO. Posiadamy także szeroki wybór akcesoriów do oferowanych przez nas polerek automatycznych.