Słownik

Przecinarka metalograficzna precyzyjna

Data 8 stycznia 2018
Przecinarka precyzyjna

Przecinarka precyzyjna

Przecinarka metalograficzna
Przecinarka metalograficzna jest to urządzenie używane podczas przygotowywania próbki metalograficznej. Różne modele przecinarek metalogrficznych, w zależności od potrzeb, umożliwiają wycinanie próbek z dużych obiektów lub też precyzyjne cięcie małych i delikatnych struktur. Ponad to przy wyborze przecinarki metalograficznej, warto zwrócić uwagę na stopień automatyzacji, system chłodzenia, prędkość obrotową oraz moc.

Proces wycinania próbki metalograficznej
Ważnym parametrem jest odpowiednie chłodzenie podczas pracy przecinarką metalograficzną. Jest to spowodowane tym, że obcinanie na gorąco powoduje trwałe zmiany w strukturze, którą chcemy ujawnić. W zależności jakie informacje chcemy uzyskać, stosuje się szlif wzdłużny lub poprzeczny. Kluczowy jest także wybór odpowiedniej tarczy tnącej. Do żelaza i jego stopów stosuje się tarcze z Al2O3, a dla metali nieżelaznych i niemetali tarcze SiC oraz diamentowe. Wybór rodzaju tarczy i parametrów cięcia przecinarki metalograficznej wynika zarówno z własności materiałów próbki, jak i sposobu cięcia.

Przecinaki metalograficzne w metalografia-pik.pl
W naszej ofercie znajdą Państwo przecinarki metalograficzne abrazyjne oraz precyzyjne. Do oferowanych urządzeń zapewniamy dodatkowe wyposażenie oraz szereg akcesoriów, dający pewność uzyskania najwyższej jakości efektów.