Usługi metalograficzne – dla nauki, przemysłu, rozwoju

Usługi metalograficzne – dla nauki, przemysłu, rozwoju

Metalografia jest dziedziną nauki zajmującą się budową wewnętrzną materiałów metalicznych, a zatem samego metalu oraz jego stopów. Metalografia łączy w sobie wiedzę z zakresu metaloznawstwa oraz krystalografii i w dużej mierze opiera się na badaniach mikroskopowych. Nasza firma zapewnia usługi metalograficzne oraz dostarcza rozwiązania do badania materiałów metalicznych i niemetalicznych. Oferujemy zarówno urządzenia do cięcia jak i do analizy metalu.

 

Usługi pomiarowe

Nasza firma wykonuje usługi w zakresie :

  • Przygotowanie zgładów metalograficznych
  • Identyfikacja struktury materiałów
  • Pomiar wielości ziarna i  wytrąceń
  • Analiza łącz spawanych
  • Analizy makro wraz z pomiarami
  • Analiza mikroskopowa – na mikroskopach optycznych
  • Analiza w skali nano
  • Analiza chemiczna EDS struktury materiału

 

 

Urządzenia do analityki metalograficznej

Specjalizujemy się w dostarczaniu sprzętów do przecinania, inkludowania, szlifowania, systemów do pomiaru oraz badania trwałości, a także dostarczamy profesjonalne materiały eksploatacyjne. Dostarczamy wyłącznie urządzenia spełniające najwyższe oczekiwania naszych klientów, co sprawia, że jesteśmy godnym zaufania i solidnym partnerem.

 

Przecinanie metalograficzne abrazyjne oraz precyzyjne

Oferowane przez nas przecinarki charakteryzują się niezawodnością i wysoką jakością cięcia. W naszej ofercie znajduje się urządzenia automatyczne i programowalne. Model Cultam 3.1 jest jedną z najbardziej zaawansowanych przecinarek w klasie 300 mm na rynku. Charakteryzuje się prostą obsługą i pracą w trzech trybach: ręcznym, półautomatycznym i automatycznym. Posiada także funkcję inteligentnego posuwu, dzięki czemu próbka podczas ciecia zabezpieczona jest przed deformacją. Dla dużych laboratoriów polecana jest przecinarka Cultam 4.0 z dwoma trybami cięcia: sekwencyjnym oraz ciągłym. Z kolei przecinarka o największej mocy i wydajności jest Cultam 5.0. umożliwia ona cięcie we wszystkich trybach: automatycznym lub manualnym, automatycznym z regulacją prędkości, automatycznym sekwencyjnym, drażniące, z posuwem horyzontalnym, oscylacyjne, równoległe i stanowi idealne rozwiązanie dla laboratoriów przemysłowych

Pośród oferowanych przycinarek precyzyjnych znajdują się modele takie jak Cultam micro 1.1, 2.0 oraz 3.0.. System zerowania, precyzyjny układ dźwigniowy, przemyślane chłodzenie – wszystko to sprawia, że urządzenia te doskonale spełniają swoje zadanie.

 

Inkludowanie

Prasa do inkludowania pozwala na uzyskanie bardzo wysokiego poziomu produkcji. Oferowane przez nas urządzenie Presslam 1.1 jest bardzo wydajne i łatwe w obsłudze. Kolorowy dotykowy ekran, intuicyjny interfejs, możliwość importowania oraz eksportowania wszystkich predefiniowanych parametrów pracy oraz szereg zabezpieczeń gwarantują efektywną i bezpieczną pracę.

 

Szlifowanie

Szlifierko-polerki umożliwiają polerowanie i szlifowanie próbek manualnie jak automatycznie. Urządzenia te charakteryzują się dużą wydajnością, a dzięki intuicyjnemu interfejsowi są także bardzo proste w sterowaniu. Bogaty wybór szlifierek pozwala na dopasowanie urządzenia do indywidualnych wymagań labolatoryjnych.

 

Mikroskopy

W naszej ofercie znajdują się także mikroskopy, a wśród nich mikroskopy cyfrowe, zapewniające bardzo wyraźny obraz, mikroskopy optyczne, a także profilometry optyczne 3D zapewniające bardzo dokładne pomiary powierzchni zgodne z normami DIN-ISO i standardem SEMI. Do rejestracji wysokiej jakości obrazów w dużym powiększeniu wykorzystuje się mikroskopy elektronowe. Najlepsze modele dostępne u nas zapewniają łatwą nawigacje próbką, kompleksowy system autodiagnostyki czy też możliwość analizy pierwiastków dzięki spektrometrowi ESD.

Do każdego urządzenia biorących udział w procedurze preparatyki metalograficznej przypisane są materiały eksploatacyjne (tarcze tnące, żywice, papiery ścierne, zawiesiny polerskie, sukna polerskie)

Wideoskopy, które oferuje nasza firma charakteryzują się doskonałą jakością obrazu, wytrzymałością i odpornością na pył i wodę

Nasze duże doświadczenie oraz wieloletnia obecność na rynku to gwarancja dobrej współpracy. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z usługami metalograficznymi oraz produktami potrzebnymi do ich realizacji.

Oferujemy Państwu profesjonalne doradztwo, a także obsługę handlową oraz serwisową. Diagnostyka oraz naprawa aparatury zazwyczaj prowadzona jest w miejscu instalacji. Wszystkich zainteresowanych usługami serwisowanymi zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.