Słownik

Tarcze tnące diamentowe

Data 8 stycznia 2018
Tarcze tnące diamentowe

Tarcze tnące diamentowe

Tarcze tnące diamentowe – cięcie próbki

Cięcie próbki to w zasadzie pierwszy etap preparatyki metalograficznej , podczas którego wybieramy pożądany przez nas fragment próbki jak i jego przekrój – wzdłużny, lub poprzeczny. Bardzo ważnym aspektem tego procesu  jest kontrola prędkości cięcia – szczególnie w przypadku przecinarek o dużej mocy obrotowej. Zbyt duża prędkość tarczy może trwale uszkodzić strukturę próbki, tworząc ją  niezdatną do dalszej analizy. Wycięty fragment w dalszej kolejności poddawany  jest procesowi inkludowania, celem stabilizacji jego  położenia oraz przygotowania do dalszej obróbki.

Tarcze tnące diamentowe– przeznaczenie

Tarcze tnące w naszej ofercie dzielimy na tarcze przeznaczone do przecinarek metalograficznych,jak iprzecinarek precyzyjnych.  W obu przypadkach, w zależności od specyfikacji poszczególnych tarczy stosowane są do cięcia różnych próbek metalograficznych -miękkich, twardych czy tworzyw sztucznych.

Tarcze tnące diamentowe– zastosowanie diamentu

Podobnie jak w przypadku całej preparatyki metalograficznej, tak i w samym procesie cięcia, najlepiej sprawdzają się narzędzia o strukturze diamentowej – począwszy od zawiesin, past, emulsji, tarcz polerskich czy tarcz tnących. W naszej ofercie odnajdą Państwo tarcze tnące diamentowe o szerokim zastosowaniu – różnych strukturach, ziarnistości, rozmiarach czy szerokości cięcia – jak i chłodziwa do przecinarek – zarówno standardowe (z dodatkiem antykorozyjnym) oraz te przeznaczone do przecinarek precyzyjnych (na bazie wody czy oleju).